301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 10:57
 
Çevre Koruma Eğitimle Başlar Eğitim Kendinle Başlar
Tokat’ta, “Çevre Koruma Eğitimle Başlar Eğitim Kendinle Başlar” projesi kapsamında bin kadına çevre bilinci eğitimi verildi.
Yaşam Haberi


Tokat’ta, “Çevre Koruma Eğitimle Başlar Eğitim Kendinle Başlar” projesi kapsamında bin kadına çevre bilinci eğitimi verildi. 
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürlüğünce yürütülen “Çevre Koruma Eğitimle Başlar Eğitim Kendinle Başlar” projesine katılan kadınlara katılım belgeleri takdim edildi. 
Tokat Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Şube Müdürü Yasemin İspirli Gökrem çevre sorunlarının çözümünde en temel gerekliliğin eğitim olduğunu, eğitimin ise toplumda kilit noktası kadınlara verilmesi ile hedefe daha kolay ulaşılacağını kaydetti. Kadınların çevre konusunda bilinçlendirilmeleri oldukça önemli olduğunu ifade eden İspirli, “Kadının farkındalığının artırılması ile toplumun her kesimine ulaşılabileceği düşünülmüştür. “BM 4. Kadın Konferansında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanabilmesi amacıyla belirlenen yol haritasındaki 12 kritik sorun alanından biri kadın ve çevre olarak belirlenmiştir. Bu açıdan bakıldığında projenin oldukça önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyorum. ”dedi. 
Eğitimler ile değişik sosyal çevrede bulunan birçok kadına ulaşılmış olduğunu ifade eden İspirli, “Eğitimlerde öncelikle israfın önlenmesi; doğal kaynakların doğru biçimde kullanımı, bilinçli alışveriş, bilinçli tüketim, su ve enerji tasarrufu, atık geri kazanımı ve eko etiket, sıfır atık projesi konularına yer verilmekte hanımların bu konudaki soruları cevaplandırılmaktadır. Ayrıca eğitim verilen hanımlar ilimizde mevcut çevre ile ilgili tesislere götürülerek; anlatılan bilgilerin yerinde görüp değerlendirmesi ve işlerliğinin artırılması sağlanmıştır. İl Müdürlüğümüzce uygulanan bu proje bakanlığımızın “sıfır atık projesi” çalışmalarının ilk adımı olmakla beraber, yapılan eğitimler ile her iki proje birbirini tamamlamakta ve etkinliği daha da artmaktadır” diye konuştu. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Dursun Ekrem ER
 
Etiketler: Çevre, Koruma, Eğitimle, Başlar, Eğitim, Kendinle, Başlar,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Tokat
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 18.01.2020
Bugün
-
Pazar
-1° -
Pazartesi
-1° -
Anketler
İstanbul'daki Tokatlılar Oyunu Kime Verecek?
Sayfalar
Tokat

Güncelleme: 18.01.2020
İmsak
06:18
Sabah
07:47
Öğle
12:49
İkindi
15:19
Akşam
17:41
Yatsı
19:04
Mobil Uygulamalarımız

Haber Yazılımı